Страници

четвъртък, 15 август 2013 г.

ФИЗИКО-ФИЛОСОФСКИ (НЕ)РЕАЛНОСТИ – РАЗГРИМИРАНЕ (12) НА СПЕЦИАЛНАТА ТЕОРИЯ (REMOVING THE MAKE-UP (12) OF THE SPECIAL THEORY)

Научна доблест е да се вадят на показ неистините на Специалната теория (и лек за зомбираното съзнание). Със своите стерилни мироглед и математика, тя фактически дематериализира масата. Зачерква нейната категориална същност, отреждайки й ролята на зависимо, периферно, обслужващо звено.

А ето накратко реалната феноменология на масата m (на телата). 1) Като количество несътворима и неунищожима материя, масата представлява основна природна константа. 2) Дуализмът на материята (масата) се явява източник на точна по величина сила F – значи също несътворима и неунищожима. 3) Чрез силата F всяка диполна клетка на материята (масата) се явява напрегната, заредена с дискретна порция енергия Е – и тя несътворима и неунищожима. 4) Силата F, респективно, енергията Е, придава на материята (масата) деятелна способност, провокираща самодвижение. 5) Силата F е свойствена само на материята (масата) в покой, сиреч, на потенциалната форма mП, тъй като раздвижената, кинетичната mК, е силово (енергийно) реализирана, изчерпана (mК е маса на поток от електромагнитни вълни). 

От указаните определения и постановката "тяло-система K' с маса m' се движи спрямо неподвижна система К по осите X'=X със скорост v" следват изводите:

F'/m'=F'.b/m'.b=FП/mП - const. (за нагледност силата в К бележа с FП)    (1)
Е'/m''.b/m'.bП/mП - const.                                                                        (2)

От (1) е видно, че зависимостта FП=mП.a в система K произтича директно от F'=m'.a' в K', след умножаване с b на двете страни F'.b=m'.b.a' (a'=a е ускорението). Същото решение се постига и от диференциалната форма d2x'/dt'2=(1/b)d2x/dt2 на прехода x'=x/b. Тук ускоренията a' и a са в отношение a'=a/b поради презумпцията за постоянство на силата F'=F, откъдето m'.a'=(m'.b).(a/b) – при постоянна сила F=F' и смаляваща се маса mП=m'.b, ускорението a расте. Докато, всъщност, корелацията е F=F'.b=(m'.b).a или F'.b=FП=mП.a масата mП продуцира адекватна сила FП.    

От статута на масата идват и заключенията: 1) В Обективитета само масата е пространствен фактор; няма маса – няма пространство; масата задава пространствените измерения. 2) Пространството, от своя страна, инициира времето; няма пространство – няма време. 3) Пространството и времето са атрибути на масата.

Тогава още сега мога да преценя, че, при еднакви други условия, щом с нарастване на скоростта движещата се маса m' се смалява, ще следва логиката: 1) По-малка маса m' – по-малка дължина L' (при m=m'.b, ще е в сила L=L'.b) и 2) По-малка дължина L' – по-малко време t' за изминаването й (при L=L'.b, ще е в сила t=t'.b).
_________________________________________________________________________________
Александър Николов © 2010-2013  Всички права запазени  (COPYRIGHT © 2010-2013)

http://alniko.log.bg/                 8 Юни 2012 / 07:04  |  Автор: alniko  |   | Категория: Наука

Няма коментари:

Публикуване на коментар